Florbalový klub Meteníci

Malý klub s veľkou tradíciou.

Z histórie: Florbalisti sme od roku 2004

Naše poslanie a vízie

Snažíme sa o dlhodobý rozvoj mladých ľudí v oblasti florbalu a športu. Vychovávame hráčov, trénerov, rozhodcov. Naším poslaním je podpora florbalu v našom regióne, o čo sa náš tím snaží každý jeden deň. Sme hrdí, že sme organizátori a tvorcovia Florbalových líg v Ružomberku pre mládež a dospelých, ktoré pretrvávajú už viac ako 10. rokov.

Naša filozofia

Filozofiou nášho klubu je neučiť deti/hráčov hrať na víťazstvá – naším cieľom je ich naučiť majstrovstvo. Pojem majstrovstvo pre nás znamená vychovať hráča, ktorý si je vedomý svojo správania na tréningoch, zápasoch a v bežnom živote, má rešpekt ku súperom a aj ľudom, je si vedomý svojich chýb a vie sa z nich poučiť. Náš hráč vie, že prehra nás motivuje k úspechu a úspech nás učí pokore. Každý hráč si je vedomý, že víťazstvo je len malá kvapka v mori no majstrovstvo a vychovať majstra trvá celý život.

Podporte nás

Priatelia, členovia a priaznivci klubu. Tento rok možete opäť poukázať 2% z dane na podporu nášho klubu.

Naše družstvá

Mladší žiaci

Prvé florbalové kroky pre najmenších. Aktuálne ročníky 2006 až 2009

Viac info

Starší žiaci

Naberáme skúsenosti v chlapčenskom tíme. Aktuálne ročníky 2002 až 2005

Viac info

Muži

Dozrievame v našej najvyššej florbalovej kategórii. Aktuálne ročníky 2001 a starší

Viac info

História klubu

Spojenie Likavka a florbal sa javí ako nekonečné, no nie je to tak dávno, čo sa prvé florbalky objavili v Likavskej telocvični. V rukách prvých skalných zakladateľov.

V roku 2002 / 2003 sa florbalky dostali v rámci darčeku do nášho partnerského mestečka Hlučín. V priebehu prvých dvoch rokov sme sa florbalom zabávali len tak, bez znalosti pravidiel.

Ako čas plynul a naše rady sa rozširovali o nových hráčov, začali sa aj naše prvé súťažné pokusy. Ako prvé družstvo z Liptova sme sa prihlásili do Dolno – Kubínskej florbalovej ligy. Ťažké začiatky, kde sme si odpykali veľké množstvá trestov pre neznalosť pravidiel , nás dotlačil zorganizovať školenie pre všetkých hráčov. Orava nám začala byť tesná, tak sme sa po obzerali po nových možnostiach. Začali sme hrať ligu, ktorú založili družstvá, ktoré sa nedostali do celoštátnej ligy. Začali sa naše prvé skúsenosti s florbalom a veľkými mestami. Nitra, Topoľčany, Sabinov a medzi nimi Likavka. Tu už vznikol problém s priestorom kde trénovať, aby sme vedeli hrať aj na veľkom ihrisku.

Postupom času sa k nám pribudli aj prvé hráčky, a bolo načase vstúpiť do SZFB. Začali sme hrávať celoslovenskú ligu. Ženy – dievčatá hrali počas troch sezón veľmi vyrovnanú partiu s veľkými mestami. Prvý rok to bola len skúška, no rok na to, sme už stáli na stupni víťazov, na treťom mieste. V nasledujúcej sezóne sme dokázali ísť až na druhé miesto. Škoda, že to bol pre ženy posledný rok, rozutekali sa do škôl a túto kategóriu sme už neobsadili, no zanechala v našom malom klube výraznú stopu a do dnes spomíname na to, ako na krásne časy ženského florbalu v Likavke.

Medzitým sa rozrástla aj družina Mužov – mladíkov, ktorí sa túlali po meste s florbalkou. Vstúpili sme do Regionálnej mužskej súťaže. Určite sme nepatrili medzi top favoritov, no vždy , počas každej sezóny sme sa bili o popredné priečky. Až kým neprišiel pre nás , ten TOP ročník, kde sme Regionálnu ligu vyhrali a postúpili sme do 1. ligy mužov, ktorá už bola celoštátnou súťažou.

Bolo to úžasné. Malá dedinka Likavka a hrá druhú najvyššiu súťaž na Slovensku.

V tom istom roku, po postupe do celoštátnej súťaže prišlo k zásadnej zmene na trénerskom poste mužov, kde po 12 rokoch vymenil Milana Javorku, ktorý klub dostal na výslnie, nový tréner – Juraj Marton. Pod Jurajovým vedením florbal pokračoval vo výsledkoch, ktoré ako v športe fungujú raz sme boli hore raz nižšie. V dobe keď terajší tréner cítil, že nevie chlapcom už pomôcť, prišiel priniesť nový vietor do našich radov Rasťo Kudlička, kde chalani mohli skúsiť nový pohľad na tréningy.

V tejto dobe, sme už pôsobili aj v juniorských a detských súťažiach, týchto chlapcov sa ujal Jakub Kubáň, ktorý zostavil družstvo, ktoré skončilo na 3. mieste v súťaži dorastu a získalo niekoľko cenných skalpov na rôznych turnajoch.

Pre túto začínajúcu kategóriu, musíme spomenúť turnaj Slovenský pohár vo florbale, kde sme za celý turnaj prehrali len jeden zápas.

Nad všetkým, alebo za všetkým dohliadala osoba Michala Pánisa, ktorý na seba zobral všetku diplomaciu so Slovenským zväzom florbalu. Popri hráčskych povinnostiach, sme nezabudli aj na rozvoj florbalu na Liptove. Zorganizovali sme prvú, 24 hodinovku vo florbale (turnaj, ktorý trval presne 24. hodín), čo dovtedy určite nikto nevyskúšal. No najväčšiu zodpovednosť sme preukázali pri zorganizovaní školení so súkromným centrom voľného času ,,DOTYK,, o florbale pre všetky školy v okrese Ružomberok. Vznik Mestskej florbalovej ligy Ružomberok v spolupráci s Centrom voľného času Elán, bolo vyvrcholenie našej činnosti pre rozvoj florbalu v okrese. Práve v roku 2019 slávime 10 výročie založenia Florbalovej ligy Ružomberok, ktorá funguje nepretržite pre mládež a mužov.

Za toto krátke, no veľmi hodnotné obdobie pri rozkvete florbalu v Likavke a na Liptove sa v našich radoch vystriedalo vyše 250 hráčov z Likavky a blízkeho okolia.

Keď prešlo toto obdobie, nastala veľká generačná výmena hráčov. Tréner Jakub Kubáň, založil úplne prvé družstvo prípravky pre malé detičky a mladších žiakov. A po úspešnej baráži o juniorskú extraligu a postupom do nej prenechal, družstvo Jozefovi Chovanovi. Mladícka neskúsenosť nás stála síce vypadnutie, no cez baráž sme sa opäť dostali do extraligy juniorov. Popri ligových súťažiach juniori v ten istý rok získali bronz na Slovenskom pohári vo florbale v Púchove. Keďže sme nemali káder, ktorý spĺňal vekové požiadavky na extraligu , museli sme sa vzdať postupu a prihlásili sme sa do regionálnej súťaže M2.

Aktuálne máme v klube 6 mládežníckych kategórií a jednu mužskú, z toho ligové skúsenosti zbierajú mladší žiaci, dorastenci, dorastenky, juniorky a muži.

Medzi osobnosti klubu za celú históriu patria ľudia, ktorí sa zapísali veľkými písmenami do nášho rozvoja a to sú:

Milan Javorka – prvý predseda klubu a tréner

Rasťo Kudlička – jeden zo zakľadateľov florbalu v Likavke a tréner

Michal Pánis – aktuálny predseda klubu

Jakub Kubáň – zakľadateľ mládežníckych družstiev v Likavke

Joja Javorková – hráčka 1 ženského družstva a dvojnásobná majsterka Slovenska

2004

Vznik občianskeho združenia Meteníci Likavka

2014

Postup do 1. ligy mužov

2015

Postup juniorov do Extraligy

2017

1. miesto regionálna liga Juniorov

2023

VÍŤAZI 2. LIGY MUŽOV

2024

VÍŤAZI 2. LIGY MUŽOV

Klubové úspechy

Sezóna 2023/2024

Muži:

Mužská 2. liga 1. miesto

 

Sezóna 2016/2017

Muži:

Mužská 1. liga 5. miesto

Juniori:

Juniorská Extraliga 9. miesto
Baráž o juniorskú extraligu 6. miesto

Žiaci:

regionálna liga STRED 12. miesto
žiacka florbalová liga 2. miesto

Sezóna 2014/2015

Muži:

Mužská 2. liga STRED 1. miesto 
Slovenský pohár vo florbale OPEN 1. miesto 
Ossiko cup 9. miesto 
RulersOpen ELITA 2. miesto

Dorast:

Regionálna liga STRED 6. miesto

Žiaci:

Žiacka florbalová liga Ružomberok 1. miesto

Dievčatá:

Žiacka florbalová liga Ružomberok 7. miesto

Sezóna 2012/2013

Muži:

Mužská 2. liga STRED 2. miesto 
Mestská florbalová liga Ružomberok 2. miesto

Juniori:

Stredoškolská florbalová liga Ružomberok 1. miesto

Dorast:

Regionálna liga STRED 5. miesto

Žiaci:

Žiacka florbalová liga Ružomberok 1. miesto

Sezóna 2010/2011

Muži:

Mužská 2. liga STRED 4. miesto
Slovenský pohár vo florbale AMATÉRI 4. miesto
RulersOpen AMATÉRI 9. miesto

Juniori:

Stredoškolská florbalová liga Ružomberok 1. miesto

 

Sezóna 2022/2023

Muži:

Mužská 2. liga 1. miesto

 

Sezóna 2015/2016

Muži:

Mužská 1. liga 9. miesto
Mestská florbalová liga Ružomberok 1. miesto
florbalový turnaj TS CUP(amatéri) 1. miesto

Juniori:

Slovenský pohár vo florbale U19 2. miesto

Dorast:

Regionálna liga STRED 11. miesto

Žiaci:

Žiacka florbalová liga Ružomberok 2. miesto

Prípravka:

1. krát tím staršej prípravky

Sezóna 2013/2014

Muži:

Mužšká 2. liga STRED 4. miesto 
Mestská florbalová liga Ružomberok 3. miesto

Juniori:

Stredoškolská florbalová liga Ružomberok 1. miesto

Dorast:

Regionálna liga STRED 3. miesto 
Slovenský pohár vo florbale U17 3. miesto

Žiaci:

Žiacka florbalová liga Ružomberok 1. miesto

Sezóna 2011/2012

Muži:

Mužská 2. liga STRED 4. miesto

Juniori:

Stredoškolská florbalová liga Ružomberok 1. miesto

Žiaci:

Žiacka florbalová liga Ružomberok 3. miesto

Sezóna 2009/2010

Muži:

Slovenský pohár vo florbale ELITA 12. miesto

Napíšte nám

Máte na nás otázku alebo ste niektoré informácie nenašlil? Spýtajte sa! Vyplňte nasledujúci formulár a my Vám v čo najkratšom čase odpovieme. Ďakujeme za Váš záujem 🙂

Sponzori

O nás

OZ Meteníci Likavka je najúspešnejší florbalový klub na Liptove. Máme skúsenosti s celoštátnymi aj regionálnymi súťažami. Naše hodnoty sú založené na rozvoji a podpore florbalu v našom regióne, kde úzko spolupracujeme s Centrom voľneho času Elán a organizujeme Florbalové ligy pre deti a mužov z celého Liptova. Taktiež organizujeme aj rôzne turnaje pre mládež a dospelých. Našou najväčšou prioritou je mládež, chceme aby každé dieťa, ktoré chce športovať a hrať florbal malo čo najlepšie podmienky na svoj športový rozvoj a aj na rozvoj osobnosti. Naša štruktúra mládeže je je rozsiahla od prípravky až po juniorov v chlapčenských a dievčenských družstvách. Sme hrdí na to, že niektorí naši hráči sa dostali do výberov reprezentácie SR.

Chcete sa k nám pripojiť ?

Žiaden problém. Stačí, ak nám napíšete mail, zavoláte, alebo jednoducho príďte za nami do telocvične na ZŠ Likavka pred niektorým z našich tréningov. Žiadne obavy! Máme radosť, že chcete športovať. Deti, dievčatá, chlapci, ženy, muži - všetci ste vítaní.